Banky.cz Bankovní poradna zdarma #181, Dotaz v bankovní poradně

Jak postupovat při změně účtu pro seniory v domově - poradíme vám

Dobrý den, chci se zeptat jak správně postupovat. Otec(85 let) si kvůli zdravotním potížím zřídil účet kam mu docházel důchod +sociální dávka. Otcův stav se zhoršil a nemohl již zůstat bez dohledu a tak nastoupil do domova pro seniory a tam se dohodl, že všechno bude chodit na účet domova, takže nyní tento účet nepotřebuje. Problém je, že otec je imobilní a jeho podpis již není takový jako kdysi. Kvůli bytu jsem si na otce nechala vystavit generální plnou moc abych se mohla postarat o vše. Můžete mi prosím poradit jak postupovat. Otce do žádné pobočky nedostanu a kdyby, nepodepíše se podle vzoru. Můžete nám poradit jak postupovat. Děkuji.

Dobrý den,

situace by měla být velmi lehce řešitelná již sepsanou plnou mocí, která Vás opravňuje zrušit i onen účet. Pokud by jste narazila na extrémně neochotné pracovníky na přepážce, kteří neporozumí ani popsané situaci, problém hned řešte s vedoucím pobočky či přímo ombudsmanem banky. Již v této fázi by mělo být vše vyřešeno k Vaší plné spokojenosti - pokud ne, zašlete podnět ČNB (regulátorovi trhu).