Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2941, Euro účet a výběr z bankomatu

Euro účet a výběr z bankomatu, Běžný účet

JN

Dobrý den, mám zřízený Eurový účet u Komerční banky ke svému G2.2 účtu (konkrétně se jedná o Erasmus účet...). Chtěla jsem si vybrat Eura v Řecku, ale ať zkusím jakýkoliv ATM, tak mi chce přepočítávat Eura na Koruny a zpět na Eura (tím pádem bych přišla o víc jak 1000 Kč během převodu). Bylo mi řečeno, že mám jen na ATM zvolit možnost bez převodu - to ovšem není možné. Buď musím souhlasit s přepočítáním s daným kursem ATM, nebo je transakce automaticky zrušena. Podle Klientské linky je s mým účtem vše v pořádku - jak je to ale možné, když všechny ATM čtou můj účet, jako by na něm byly koruny? Opravdu je s účtem vše v pořádku a je vlastně k ničemu (protože výběr Eur z korunového účtu vychází díky pouze jednomu přepočtu levněji, než z Eurového), nebo mám situaci dále řešit? Děkuji za odpověď

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

správně by u euro účtu samozřejmě k žádnému přepočtu při výběru z bankomatu v cizině docházet nemělo. Může se jednat o technický problém na straně KB stejně tak jako o komplikaci na straně provozovatele bankomatů (či globálně Řecka). I kdybyste vybírala z korunového účtu, tak by mělo jít navolit, jestli chcete přepočet kursem bankomatu (obvykle méně výhodné) nebo bez přepočtu - to by Vašemu korunovému účtu byla stržena částka v eurech, tedy přepočtena na koruny kurzem vaší banky (obvykle výhodnější).

Jestli to má cenu řešit je otázkou. Dopátrat viníka z tria banka/provozovatel bankomatu/Řecko nemusí být lehké. Jste-li v Řecku na týdenní dovolené, asi bych to neřešil. Plánujete-li tam setrvat na Erasmu semestr či dva, asi by stálo za to to buď řešit nebo zvolit jinou kartu/účet/banku.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

#6246, Jak aktivovat platební kartu?, Banka, 19.3.2019

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den, u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

MC

#6245, Insolvence a hypotéka, Hypotéka, 18.3.2019

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den, v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR