Banky.cz Bankovní poradna zdarma #302, Dotaz v bankovní poradně

Jak najít banku s minimálními poplatky pro neziskovou organizaci?

Pracuji jako účetní pro malou neziskovou organizace Společenství vlastníků jednotek. Dle zákona musíme mít otevřený u některé banky bankovní účet. Nyní jej máme otevřený u Poštovní spořitelny, ale ta nás zařazuje mezi podnikatele, i když my nemáme žádné vnější příjmy. Prosím proto o sdělení, která z existujících (samozřejmě stoprocentně solidních) bank vede běžný účet pro neziskové organizace s minimálními poplatky. Všichni naši členové jsou starobní důchodci, takže šetříme s každou korunou. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

pro vaši neziskovku je jasnou volbou běžný účet od FIO banky. Je možné ho vést jako transparentní (tedy otevřený) a komplet celý provoz účtu je zdarma jak pro fyzické tak i právnické osoby všeho druhu.