Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #3332, Výkup podílových listů z kuponové privatizace

Výkup podílových listů z kuponové privatizace, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
25.1.2017 Akcie a investice

Prosím o informaci zda Vaše banka odkupuje podílové listy z kuponové privatizace i od jiných investičních společností. Jedná se o podílové listy konkrétně CS fondu a za kolik Kč. Děkuji za odpověď. Bořkovcová.

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Máte-li v držení podílové listy CS Fondů je pravděpodobné, že minimálně část svých prostředků již nikdy neuvidíte.

Privatizační CS Fondy byly v roce 1997 takzvaně "vytunelovány" za vydatného přispění jejich tehdejšího depozitáře Plzeňské banky a s laskavým svolením tehdejšího dozoru nad kapitálovým trhem Ministerstva Financí ČR. Většina prostředků fondů byla převedena do Švýcarska, Lichtenštejnska a Gibraltaru, odkud nenávratně zmizela. Úplný příběh najdete na Wikipedii.

Správou zůstatků tří privatizačních CS Fondů byla následně pověřena AKRO Investiční společnost, která je přejmenovala a částečně sloučila. Nejjednodušeji se svého majetku z kuponové privatizace dopátráte přímo u AKRO Investiční společnost, Slunná 25, Praha 6., tel. 234261605.

Banky akcie ani jiné cenné papíry přímo nevykupují, ale mohou Vám zprostředkovat přístup na burzu, či na mimoburzovní RM Systém, kde lze obecně tato aktiva obchodovat (doporučuji Fio banku - nízké poplatky, dobrý servis).