Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #4140, 3x špatně zadaný PIN

3x špatně zadaný PIN, Banka

23.12.2017 Banka

Omylem jsem 3x zadala špatný PIN. Zůstává ještě platný? Jsem v zahraničí, jak mám postupovat? Děkuji

Dobrý den,

každý bankomat reaguje trochu jinak. Některé kartu zadrží, jiné ji jen zablokují (dočasně či zcela). Některé bankomaty zadržení či blokaci provedou po 3 špatných pokusech, jiné až po 5. A jsou i bankomaty, které kartu nezadrží ani nezablokují. Pokud Vám bankomat nenahlásil zablokování karty či dosažení limitu pro špatné pokusy, pak zkuste výběr ještě jednou. Jinak kontaktujte svou banku, se kterou domluvíte další postup (odblokování karty na dálku, osobně na pobočce, atd. - toto má každá banka řešeno jinak).