Banky.cz Bankovní poradna zdarma #512, Dotaz v bankovní poradně

Je výhodné vstoupit do důchodu v 57 letech a přestat pracovat? Co se týká akce končící 30. listopadem, platí i pro mě?

Dobrý den, je mi 56 let. ještě se nechystám do důchodu. Přispívám si do penzijního fondu KB částkou 2000 měsíčně. Bylo by pro mne výhodné vstoupit do důchodu v 57 letech aniž bych přestala pracovat ? Ta akce ,která končí 30 listopadem se vztahuje i na mne? Mám si zvednout odváděnou částku? Děkuji Eva

Dobrý den,

o jakou akci se jedná?

Obecně bývá vhodné začít čerpat důchod v nejbližším možném řádném termínu a současně pokračovat v zaměstnání oproti variantě pokračovat v zaměstnaní s odloženým důchodem a očekávaným navýšením penze v budoucnu o navíc odpracovaná léta, neboť toto navýšení nepokryje ani zdaleka dodatečný příjem z již čerpaného důchodu.