Banky.cz Bankovní poradna zdarma #544, Dotaz v bankovní poradně

Problém s převodem USD účtu: Jak dlouho může trvat reklamace a kam se obrátit bez soudních průtahů?

Dobrý den U LBBW jsem ukončil USD účet a poslal na jinou banku (oba účty jsou USD a na moje jméno). Do dnešního den t.j. cca 30 dni mi nebyly tyto prostředky připsány. LBBW trvdí, že peníze jsou v USA (NY). Přitom vše jako je IBAN atd. je v pořádku. Jak může dlouho trvat reklameca, popřípadě kam si mohu stěžovat samozřejmě mimo soudních průtahů

Dobrý den,

banka, do které jste peníze odeslal je tedy z US, ano?

Standardní vnitrozemské převody trvají 1-2 dny, v rámci EU max 3-4 dny, do US to více než týden taktéž nezabere, tedy někde nastala chyba.

Jestli byl IBAN zadán správně, nechte si vystavit potvrzení o odchozí platbě od LBBW a jděte s ním za svoji novou bankou v US, která by měla obdrženou ale na Váš účet doposud nepřipsanou platbu dohledat.