Banky.cz Bankovní poradna zdarma #556, Dotaz v bankovní poradně

Jak poslat libry do Anglie bez účtu v cizí měně a kolik je za to poplatek?

Dobrý den, prosím Vás poraďte jak mám odeslat libry do Anglie,když nemám žádny účet v cizí měně, dotyčná účet má. Kolik je poplatek za převod z 5000 liber. děkují Vám předem W.

Dobrý den,

libry lze odeslat i z účtu vedeného v českých korunách, CZK se na GBP přepočte automaticky dle aktuálního kurzu. Spočítejte si, kolik to dělá korun, odešlete peníze v korunách a příjemci dorazí v librách, resp. v jakékoliv jiné měně, ve které je cílový účet příjemce veden.

Nejlevnější jsou v rámci EU převody EUR, které Vás s trochou štěstí a rozumnou bankou mohou vyjít na pouhá 2 EUR (50 Kč). Převod na GBP účet může vyjít až na několik stokorun - bude záležet na poplatkové politice Vaší banky.