Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #13005, Akcie a ručení za dluhy firmy

Akcie a ručení za dluhy firmy, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
16.2.2021 Akcie a investice

Dobrý den, mám příležitost dostat darem od osoby blízké akcie firmy, ve které daný jedinec figuruje ve vedení. Ráda bych se zeptala, zda pokud tyto akcie příjmu, mohu přijít k nějaké újmě pokud by se firma dostala do insolvence, případně zdali by byla firma spojena s nelegálními aktivitami. Ač s touto firmou nejsem vůbec spojena a v jejich aktivitách nefiguruji, ráda bych se chránila před všemi situacemi, které by případně mohly nastat (nastat ale samozřejmě vůbec nemusejí). Předem moc děkuji za odpověď a za to, co děláte.

Dobrý den,

akcionář není finančně ani trestně odpovědný za dluhy firmy, jejíž akcie vlastní.