Jak zjistit, zda můj kupón z kuponové privatizace nezanikl?

Investice se zhodnocením až 12%
14.3.2023 Akcie a investice

Dobrý den, četla jsem zde dotaz na kuponovou privatizaci a založení účtu. Pred více než 30 lety jsem si také zakoupila tento kupón od Slovenské národní banky. Tím to začalo a také skočilo. Asi po 4 letech jsem se provdala a odstěhovala. Na to že mám nebo měla jsem tento kupón, jsem zapomněla. Myslela jsem si, že jsem vyhodila 1 000 Kč jen tak z okna, jelikož po dobu 4 let, kdy jsem bydlela na adrese, jsem nedostala žádné informace. Vůbec nevím, co se mezitím dělo. Psala jsem po letech do SNB. Přišla jen nějaká automatická odpověď o CDCP. I z této instituce se mi nedostalo řádne odpovědi, jen že můj dotaz bude předán. To bylo před pár lety a nic. Takže zřejmě kupón propadl? Poradíte prosím?

Dobrý den,

za zakoupenou kuponovou knížku (kupony) jste si mohla v rámci privatizace koupit akcie vybraných podniků. Pokud jste si za kupony akcie nekoupila, kupony propadly. Vlastnictví případně zakoupených akcií si můžete ověřit dotazem na CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) - požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence.