Jak hacker může fyzicky vymazat účet z internetového bankovnictví?

26.4.2021 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 13999: Děkujeme za odpověď. S ohledem na to, že banka s námi zatím nekomunikuje, trpíme obavou, zda nejde o nějaký vstup hackera do bankovnictví. Máte zkušenost s tím, že by tento hacker mohl sám o sobě fyzicky vymazat účet z IB a účet takto zrušit? Platby byly podmíněny zasíláním 9-místného kódu na můj telefon a nikdy žádné telefonáty či zprávy od cizích nepřijímám. Žádný kod k převodu či rušení účtu také z mé strany nebyl nikdy potvrzen. Pokud jsem slyšel či četl o útocích na účty, dokážou tito hackeři účty vysát i do debetu, ale o tom, že by fyzicky účet zrušili bez vědomí vlastníka jsem nikdy nečetl. Tady se domnívám, by bylo nutné se vlámat se do databáze samotné banky?

Dobrý den,

velmi pravděpodobně se nejedná o hackerský útok ale o prosté ukončení vedení účtu ze strany banky. Bankovní systémy jsou dnes téměř nenapadnutelné. Útoky na účty se odehrávají většinou formou phishingu, kdy se z Vás podvodník snaží získat přihlašovací údaje a tváří se u toho jako vaše banka (Vy máte pocite, že komunikujete se svou bankou a omylem údaje poskytnete).