Obstavený účet a ztráta kompenzačního bonusu: Je možné platby vrátit a pomoci dceři?

15.7.2021 Běžný účet

Dobrý den, mam obstaveny účet, chodí mi na něj peníze, které mi proplácí firma, u které pracuji na IČO. Teď mi tam přišla platba od finančního úřadu: přeplatek daně, které měl syn, přeplatek daně dcery. A dcera dostala kompenzační bonus od finančního úřadu, který byl odeslán také na můj účet a strhli i ten kompenzační bonus. Bohužel při podávání jak té žádosti o kompenzační bonus, tak pro podání daňového přiznání jsme nevěděli, že pár dní před připsáním platby budu mít obstavený účet. Je nějaká možnost, aby ty platby byly vráceny? Dcera musí platit jiné výdaje spojené s podnikáním a teď o kompenzační bonus přišla a mohla by se dostat do situace, kdy nebude mít z čeho zaplatit elektřinu a ostatní svoje výdaje. Ja jí pomoct také nemůžu, když mi byl obstaven účet, takže jsme zůstali úplně bez příjmů. Děkuji

Dobrý den,

proč si dcera podnikatelka nechává posílat peníze na váš účet? Důrazně doporučuji, aby měl každý svůj běžný účet. Pak jedna blokace účtu neohrozí celou vaši rodinu. Neoprávněně obstavených peněz je třeba se domáhat vylučovací žalobou.