Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4128, Blokace účtu - pomůže založení druhého účtu?

Blokace účtu - pomůže založení druhého účtu?, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, mám dotaz. Přišla mi exekuce na účet a mám ho blokován. Jsem domluvená na splátkách, vše řádně splácím. Můžu si založit druhý účet bez toho, aby mi ho také blokli? Děkuji

Dobrý den,

pokud Vám exekutor zablokoval účet, pak nemá cenu v jiné bance zakládat další (exekutor by ho opět zablokoval). Máte-li s exekutorem domluven splátkový kalendář a vše řádné splácíte, pak se zeptejte exekutora, proč Vám účet zablokoval (a případně ho požádejte o odblokování).