Bonus za karanténu, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, nikde a u nikoho jsem nezískal odpověď na můj problém. Doufám, že třeba zde budete vědět. Jsem v izolaci covid. Podmínka pro získání bonusu v izolaci je ta, že začala od 1.3. Já jsem pozitivní od 27.2. Hygiena mi volala a nařídila izolaci 28.2. Vzhledem k tomu, že zmiňované dny jsem neměl plánovanou víkendovou směnu mám neschopenku a izolaci od lékaře od 1.3. Izolačku vyplácí zaměstnavatel a ten předpokládám se bude řídit tím, že neschopenka je od 1.3. a na bonus v izolaci tedy mám nárok? Je tomu tak? Nebo dává hygiena o nařízené izolaci vědět zaměstnavateli? Vím, že někde musí být hranice, ale přijde mi nesmyslné, že kvůli jednomu dnu bych přišel o celou izolačku. Navíc jsme s manželkou v insolvenci.

Dobrý den,

zákon byl schválen teprve v pátek 5/3 a ještě musí vyjít ve sbírce zákonů, aby začal platit. Netroufám si odhadovat, jak bude probíhat praxe ve vašem případě (karanténa nařízena den před stanoveným termínem).