Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16839, Budu mít daňový přeplatek?

Bude mi vráceno něco na daních při pracovní neschopnosti a s jedním dítětem?

10.2.2022 Daně

Dobrý den, chci se zeptat. Jsem od 15.2. 2021 stále na pracovní neschopnosti. Můj čistý měsíční příjem byl 30 000 Kč. Bude mi něco vráceno na daních? Mám na sebe napsané i 1 dítě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pravděpodobně budete mít malý daňový přeplatek za leden-únor (byly Vám sraženy zálohy na daň z příjmu a nevyčerpal jste celoroční slevy na poplatníka a dítě). Nemocenská není zdanitelným příjmem, z té jste nic na daních neplatil.