Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #18775, Chci změnit pravidla pro chráněný účet

Chci změnit pravidla pro chráněný účet, Běžný účet

14.8.2022 Běžný účet

Dobrý den, jak jsem se dozvěděl, tak chráněný účet pro podnikatele není možný, což je tedy velká chyba, protože jako podnikatel by člověk měl mnohem větší šanci dluhy splatit mnohem rychleji než jako zaměstnanec živořit několik let s existenčním minimem. Když si jako podnikatel (živnostník) založí běžný účet a bude z něj chtít udělat chráněný, tak je to prakticky nemožné. Někteří živnostníci pracují ročně pro několik klientů a (ne pro jednoho jako běžný zaměstnanec třeba i celý život), každý měsíc přibývají stále noví. Většina živnostníků pracuje pro klienty krátkodobě. Je naprosto běžné, že někteří živnostníci vystřídají ročně např. i 50 klientů nebo více, pro které pracují. Tak si myslím, že je zcela nereálné pro takového živnostníka si vytvořit chráněný účet, když víte jakým způsobem se chráněný účet zakládá. Co poradíte teď?

Dobrý den,

doporučuji apelovat na Vámi volené politické reprezentanty (sdělte své přání straně, kterou jste volil, či příště volte stranu, která bude mít takovou změnu ve svém politickém programu).