Plánovaný chráněný účet při probíhající insolvenci: Co můžete očekávat a jaké jsou limity?

10.1.2021 Běžný účet

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně plánovaného chráněného účtu. Budu si moci tento účet zřídit i když mám již probíhající insolvenci? (1 rok). Výplata mi chodí teď na cizí účet. Jestliže ano, tak mi tedy na chráněny účet přijde mzda po insolvenčních srážkách a žádný jiný plusový přírůstek by neměl být? Bude nějaká výše financí, která bude moci na účtu být (na účtu se mi např. něco nastřádalo z nezabavitelných částek). Děkuji

Dobrý den,

chráněný účet ještě nebyl plně schválen Parlamentem (před Vánoci vrátil Senát zákon Poslanecké sněmovně), tedy doporučuji vyčkat na finální znění zákona. Zatím se počítá s tím, že na chráněný účet bude možné nechat zasílat pouze příjmy nepodléhající srážkám (např. nezabavitelné minimum z výplaty) a v souvislosti s max. zůstatkem se hovoří o trojnásobku nezabavitelného minima.