Chyba v úvěrové smlouvě, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
29.11.2021 Hypoteční poradna

Dobrý den, mám dotaz. Nedávno jsme podepsali dodatek ke smlouvě o úvěru ve fázi přiděleného úvěru, kde jsme dle domluvy měli podepsat úrokovou sazbu 2,29% na dalších pět let. Nedávno nás kontaktoval zástupce banky, že se na jejich straně stala chyba a úroková sazba 2,29% dle podepsaného dodatku platí neomezeně, že zapomněli uvést 5ti leté fixační období. Poslali nám k podpisu upravený dodatek ke smlouvě, nyní už na pět let. Chtěla bych se zeptat, co by pro nás znamenalo, kdybychom jim tento dodatek nepodepsali. Kromě toho, že kdybychom se rozhodli refinancovat nebo splatit úvěr předčasně, platili bychom sankci za předčasné splacení. Je pro nás tento stav výhodný? Máme ještě před sebou 25 let. Mohou nás k podpisu nějak donutit?

Dobrý den,

pokud je ve smlouvě chyba (např. špatně definovaná úroková sazba či jiné podmínky), doporučuji ji opravit. Neznám přesné znění vašeho dodatku k úvěrové smlouvě a nemohu odhadnout, jaké dopady by měla vaše "nespolupráce" (zdali by banka od úvěrové smlouvy odstoupila, atd.).