Banka změnila dispozice platby na interní číslo účtu - Je to správné?

1.8.2022 Platba

Dobrý den, existuje termín interní číslo pro účet? Zadal jsem omylem u platby jinou banku. Banku u které mám účet. Banka poslala peníze na jiný účet, který je u ní veden. Banka tvrdí, že jsem se trefil na její interní číslo pro účet. Zadal jsem jiný účet (chybně), ale dle výpisu banka zaslala platbu na jiný účet u ní vedený. Myslím si, že banka nemá měnit dispozice. Interní číslo účtu je věcí banky. Banka by přece neměla svévolně měnit dispozice u čísla účtu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě chybně zadaného čísla účtu mohou nastat 2 možnosti:

  • chybně zadaný účet neexistuje: platba se vrátí zpět na váš účet
  • chybně zadaný účet existuje: je třeba informovat svou banku, která následně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz - pokud dotyčný peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se