Jak získat hypotéku při příjmech ze zahraniční firmy?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem OSVČ a mám příjmy ze zahraničí jako podnikatel v ČR (kde i normálně daním). Nyní jsem se rozhodl také založit firmu v Americe, kde mám většinu klientů, a chci se zeptat, jak je to se získáním hypotéky, pokud bych měl příjmy jen na tuto Americkou firmu (kde bych i danil v Americe). Jsou poté komplikace hypotéku získat? Nebo stačí doložit příjmy ze zahraniční firmy a je vše ok? Děkuji!

Dobrý den,

máte-li příjmy v jiné měně než úvěr, jedná se o cizoměnovou hypotéku, která je komplikovanější z důvodu kurzového rizika a regulatorních požadavků. Hypotéka pro OSVČ je komplikovanější než hypotéka pro zaměstnance (obvykle jsou požadována 2 daňová přiznání s dostatečnými příjmy, tedy "ne-optimalizovanými daněmi"). Hypotéka s příjmy mimo EU je komplikovanější než s příjmy z EU. Žádat o hypotéku v ČR (v korunách) coby americký podnikatel není nemožné, ale čelíte zde všem komplexitám (mnoho bank Vás může odmítnout nebo úvěr poskytnout např. za dvojnásobný úrok).