Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #21243, Dal jsem dlužníkovi svůj účet

Dal jsem dlužníkovi svůj účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, kamarád má kvůli dluhu vůči Finančnímu úřadu obstavený účet, a proto si již několik měsíců zasílá příjmy z činnosti jako OSVČ na účet, který jsem zřídil na své jméno. Jiné peníze na tento účet nechodí a ihned poté co přijdou si je vybere. Řeším otázku, jestli by proto, že se jedná o můj účet, mohly být tyto peníze považovány za můj příjem a mám je tedy nějak uvést ve svém daňovém přiznání (a případně jak?). Veškeré příjmy, které na účet chodí jsou na fakturu a kamarád je na své straně zdaňuje, což bychom mohli při případné kontrole prokázat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím proč toto dobrovolně podstupujete, ale koledujete si o nemalé problémy. Má-li kamarád blokovaný účet, může požádat o chráněný účet. Věřitel může postihnout i cizí účty, na kterých se nachází peníze dlužníka. Může tak být postižen i Váš účet se všemi negativními důsledky. Řešení cizích příjmů v rámci svého DP je ve srovnání s ostatním maličkostí (vše se dá vysvětlit).