Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #15966, Dala jsem peníze do rizikové investice

Dala jsem peníze do rizikové investice, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
29.11.2021 Akcie a investice

Dobry den, prosim o radu, ako mozem ziskat svoje peniaze spät. V juni som robila jeden prevod brokerovi. Banka ma neupozornila na riskantny prevod. V juli som poziadala moju banku na Slovensku o vrateni penazi, zial do dnesneho dna som neobdrzala ziadnu obpoved. Zatial dakujem.

Dobrý den,

investice jsou vždy rizikové (bezriziková investice neexistuje). Před zahájením investování by s Vámi broker měl uzavřít komisionářskou smlouvu a měl by Vás nechat vyplnit investiční dotazník (aby správně vyhodnotil vaše zkušenosti a rizikový profil a dle toho Vám doporučil vhodné produkty).

Pokud se tak nestalo a broker pochybil, je třeba se domáhat případné náhrady škody přímo u brokera. Banka Vám pouze realizovala příkaz k platbě (není vaším opatrovníkem a nemá v popisu práce Vás upozorňovat na rizikové investice).

Došlo-li ze strany brokera k podvodu, je třeba vše nahlásit Policii (ani s tímto vám banka nepomůže - není její starostí, komu posíláte peníze).