Co udělat s darem nemovitosti a daními? Změna majetku a daňové povinnosti v roce 2019

15.1.2020 Daně

Dobrý den, v prosinci 2019 žena dostala darem od své matky dům. Musí znovu vyplňovat daňové přiznání z nemovitosti nebo stačí pouze nahlásit tuto změnu FÚ a platba bude automaticky převedena na ni? A jak je to s daní z příjmu FO, musí to hlásit zaměstnavateli? Momentálně je na rodičovské dovolené.

Dobrý den,

každý kdo v roce 2019 získal koupí, darem či dědictvím nemovitost musí podat daňové přiznání do 31/1/2020 (nestačí pouze nahlásit změnu majitele). Nabytí nemovitosti do ročního zúčtování daní z příjmu nespadá.