Banky.cz Banky.cz Štítky daň z nemovitosti

daň z nemovitosti

Na co nezapomenout před koncem roku?

Do konce roku 2017 zbývají poslední 2 týdny. Na které platby bychom neměli v předvánočním období zapomenout? A co nás čeká po Novém roce?

Daň z nemovitosti

Dobrý den, v prosinci 2019 žena dostala darem od své matky dům. Musí znovu vyplňovat daňové přiznání z nemovitosti nebo stačí pouze nahlásit tuto změnu FÚ a platba bude automaticky převedena na ni? A jak je to s daní z příjmu FO, musí to hlásit zaměstnavateli? Momentálně je na rodičovské dovolené.

Darování nemovitosti a daň z nemovitosti

Pokračování dotazu č. 8531: Dobrý den pane Jermář, děkuji Vám za vaši reakci. Je mi jasné, že nejlepší by bylo pozemek a rodinný dům rozdělit, aby každá rodina měla svoji část. Možná, že k tomu i časem dojde, stejně se počítá, že polovina nemovitosti jednou připadne manželce a druhá její sestře. Jenže nyní by nám to asi způsobilo více problémů než řešení, protože hypotéka je již podepsaná a projekt na úřadech. Navíc pro dosažení 100% hypotéky bychom stejně potřebovali ručení tchýninou částí. Nyní nám jde tedy o splnění požadavku banky, který jsme se dověděli před pár dny, i když to sebou nese určitá rizika. Potřebujeme se jen zorientovat v organizační a finanční náročnosti problému. V organizační již mám docela jasno, právníkem necháme vypracovat darovací smlouvu, aby měla potřebné náležitosti, včetně uvedení velikosti darované části, podpisy se nechají ověřit, vyplní se formulář žádosti o vklad na katastr ve dvou provedeních, vše se odevzdá na katastru, zaplatí správní poplatek a pak se jen čeká. Je to tak? Ale pak u těch daní už mám mezery. Darovací daň není, daň z nabytí zde neplatí, vzhledem k příbuznosti se netýká ani daň z příjmu. Jediné tedy co zbývá je daň z nemovitých věcí. Když tchýně zaplatí daň za celou nemovitost, musím i já odevzdávat prohlášení o vlastnictví toho 1%? A navýšení této daně tedy proběhne až po dokončení stavby, nejpozději do 31.1. v roce následujícím po dokončení. A opět, když bude tchýně platit daň celou, já bych nic nevykazoval? Děkuji mnohokrát.

Darování nemovitosti a daň z nemovitosti

Dobrý den, moje manželka dostala darem od své matky na konci roku 2019 nemovitost - rodinný domek. Zápis do katastru už byl proveden. Chtěl bych se zeptat, zda je nutné podávat kompletní přiznání k dani z nemovitosti, když se u zmíněné nemovitosti změnil pouze vlastník, nebo stačí jen nějaké ohlášení změny na finančním úřadu. Děkuji za odpověď.

Daň z nemovitosti

Dobrý den, minulý rok (2019) jsem dostal darem pozemek, na kterém byl starý dům k demolici. V létě jsme dostali stavební povolení a začala nám stavět firma dům na klíč, kde stál starý dům, který jsme zbourali (novostavba nestoji na přesně stejném místě jako starý dům). Můžete mi poradit, jak mám řešit aktuálně daň z nemovitosti, když ještě nemám na katastrálním úřadě starý dům vymazaný a kolaudace novostavby teprve bude? Děkuji a přeji pěkný den.

Daň z nemovitosti

Dobrý den, v r. 1993 jsme společně s maminkou zakoupily byt 3+1 do podílového vlastnictví. Každá jsme tedy vlastnily 1/2 bytu a takto jsme byly zapsány v katastru nemovitostí. V květnu 2019 maminka zemřela a byt byl řešen v rámci dědického řízení. Doplňuji, že mám sestru, která bydlí zcela mimo. V rámci dědického řízení se tedy řešila maminčin podíl na bytu a se sestrou jsme se domluvily, že bude zapsána jako vlastník 1/2 z maminčiny části, celkově tedy 1/4 bytu, 3/4 bytu vlastním já. Nyní je již sestra v katastru nemovitostí zapsána. Byt tedy nebyl prodán, pouze změněna práva se zápisem do KN. Můj dotaz je, jak postupovat v rámci finančního úřadu, zda toto nahlásit na FÚ, zda se změní roční daň z nemovitosti a jakým způsobem (výše?, budu platit já část a část sestra?), zda budeme některá z nás platit daň a pokud ano, jakou, v jaké výši a v jakém termínu. Děkuji Vám předem za odpověď a přeji Vám hezký den

Daň z nabytí nemovitosti a daň z nemovitosti

Dobrý den, bydlím ve Skotsku a uvažuji o koupi bytu. Budu muset platit daň z nabytí nemovitosti i v ČR a daň z nemovitosti v ČR? Děkuji



Rychlé odkazy

Banky v ČR