Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9395, Daň z příjmu a sleva na dítě

Daň z příjmu a sleva na dítě, Daně

25.3.2020 Daně

Dobrý den, potřebuji poradit s daňovým přiznáním. Jako OSVČ a samoživitelka uplatňuji slevu na dítě (vysokoškolák žijící ve společné domácnosti). Do podzimu loňského roku jsem na něj pobírala výživné od jeho otce. Po smrti synova otce pobírá nyní syn sirotčí důchod. Má na uplatnění slevy na dítě v mém daňovém přiznání vliv to, že toto dítě pobíralo část minulého roku sirotčí důchod?

Dobrý den,

sirotčí důchod ani alimenty na slevu na dani za děti vliv nemají. Slevu můžete uplatňovat nadále až do momentu ukončení studia (nejdéle do 26 let věku dítěte).