Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9237, Daň z příjmu a sleva na poplatníka

Ztratil/a jste daňovou slevu na poplatníka v průběhu roku? Zjistěte, jak získat peníze zpět v Daňovém přiznání!

13.3.2020 Daně

Když jsem nastupovala do nové práce během měsíce a nebyla mi uznána sleva na poplatníka ve výplatný pásce za tento měsíc, mám nárok na vrácení peněz v Daňovém přiznání? Popřípadě musím něco vyplnit či doložit (výplatní pásku daného měsíce)? Děkuji.

Dobrý den,

na konci každého zdaňovacího období (kalendářního roku) dochází k finálnímu zúčtování daní (Finanční úřad vrací přeplatky nebo naopak daňoví poplatníci doplácení nedoplatky). Do 31/3 podejte daňové přiznání, ke kterému přiložíte POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2019 od všech zaměstnavatelů). Výsledkem vyplněného přiznání (kam zahrnete příjmy, pojistné, odvedené zálohy na daň a individuální slevy) bude přeplatek či nedoplatek.