Jak správně zdanit výplatu z těžby lesa a využít daňové úlevy?

2.2.2022 Daně

Dobrý den, podepsala jsem smlouvu o hospodaření se společnou věcí s ideálním spoluvlastníkem lesa. Spoluvlastník provedl těžbu a stal se výlučným vlastníkem dřeva. Já jsem dostala výplatu vypořádacího podílu (polovinu hrubého zisku). Jak mám tento zisk zdanit? Je možná nějaká daňová úleva? (les je vytěžen a bude probíhat výsadba) Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bylo by třeba přesně nastudovat vaši dohodu se spoluvlastníkem, ale pokud jste dostala vyplacen podíl na zisku a žádné náklady jste s těžbou neměla, pak je třeba tento podíl na zisku zdanit (bez možnosti uplatnění nákladů).