Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8481, Daň z prodeje nemovitosti

Daň z přijmu při prodeji nemovitosti: Jaké jsou pravidla, pokud investujete zisk do bytové potřeby?

9.1.2020 Daně

Dobrý den, prosím o radu ohledně daně z přijmu při prodeji nemovitosti. V únoru 2018 jsme koupili chatu, v prosinci 2018 rodinný dům, v červnu 2019 jsme chatu prodali a peníze investovali do rodinného domu. Zajímá mě, zda musíme odvést daň z příjmu, když jsme zisk z prodeje investovali do bytové potřeby. Na chatě jsme po celou dobu neměli trvalé bydliště. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

použijete-li peníze získané z prodeje nemovitosti na uspokojení vlastní bytové potřeby, pak jste od placení daně z příjmu osvobozena. K investici do nového bydlení musí dojít nejpozději do 1 roku od momentu přijetí peněz (nebo zpětně v roce předcházejícím prodeji).