Banky.cz Banky.cz Štítky daň z prodeje nemovitosti

daň z prodeje nemovitosti

Daň z prodeje nemovitosti

Pokračování dotazu č. 8971: To uspokojeni vlastnich bytovych potreb - pocita se mezi to i rekonstrukce bytu (koupelna, kuchyn) plus vybaveni do tech mistnosti? A co kdyz ta rekonstrukce bude stat min nez castka co jsem dostal za prodej bytu? Dekuji

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli musím platit daň z prodeje nemovitosti. Byt který chci prodat mi darovala matka před 3 lety a bydlela v něm až do teď celý život. A teď se odstěhovala do pečovatelského domu.

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, mám dotaz ve věci daně z příjmu za r. 2019. V roce 2016 jsme pro potřeby své rodiny koupili byt v osobním vlastnictví, který jsme zrekonstruovali za 600 tisíc. K trvalému pobytu tam byla přihlášena pouze dcera, my jsme zatím měli pobyt na jiné adrese. Z rodinných důvodů jsme byli nuceni v r. 2019 byt prodat za cenu vyšší o 760 tis. Kč než byla cena pořízení bytu. Pořízený byt by nebylo možné bez vložených investic užívat. Následně jsme hned po prodeji tohoto velkého bytu koupili obratem pro potřeby své vlastní rodiny byt menší. Je tedy možné, abychom byli osvobozeni od placení z daně z příjmu za zisk z prodeje bytu, když pořízení bytu + vložené náklady = zisk z prodeje 150 tis. Kč a těchto 150 tis jsme hned v r. 2019 investovali do koupě jiného bytu, který opět rekonstruujeme, ale dcera už tam má opět trvalé bydliště. Lze také vložené investice do toho původního bytu zakoupeného v r. 2016 odečíst ze zisku za prodej? jaké doklady je nutné FÚ předložit k daňovému přiznání, nebo je nutné jiným způsobem o těchto transakcích informovat FÚ? Děkuji za odpověď.

Zaplatím daň z prodeje nemovitosti?

Dobrý den, zdědila jsem pozemek po bratrovi. Malou část jsem vloni prodala státu na stavbu dálnice za cenu 768 Kč. Prodej se uskutečnil do 5 let po dědickém řízení. Musím letos tuto částku zahrnout do daňového přiznání ? Děkuji moc za odpověď.

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, v darovací smlouvě mi rodiče převedli pole, které nevlastním déle než 5 let. Budu při prodeji pole platit daň z prodeje? Ve společné domácnosti nebydlíme. Děkuji za odpověď.

Darování nemovitosti a daň z prodeje

V roce 2010 jsme s manželkou darovali pozemek (vlastnili jsme ho cca 15 let) dceři a jejímu manželovi. Nyní se rozhodli formou "zpětného daru" nám pozemek vrátit. Budeme při jeho prodeji platit daň z příjmu, pokud ho prodáme ještě před uplynutím pětileté lhůty od zpětného převzetí?

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, v r. 1992 jsem zdědila 19/20 domu ve kterém jsem měla trvalé bydliště. V roce 2018 mi sestra darovala zbývající 1/20, kterou do té doby vlastnila. V r. 2019 jsem celý dům prodala. Jakým způsobem mám příjem z 1/20 vykázat v daňovém přiznání? 19/20 je od daně osvobozeno. Děkuji

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, podnikal jsem v nemovitosti, poté jsem ji pronajímal (10 let).Musím platit daň z příjmu při prodeji nemovitosti ? Děkuji za odpověď.

Daň z prodeje nemovitosti

Pokračování dotazu č. 8642: Děkuji za odpověď. Rád bych si to ale upřesnil, cena nepřesáhne 100 000 Kč (rozdíl mezi kupní cenou pozemku a prodejní cenou). Prý pokud rozdíl nepřesáhne 100 000 Kč, tak jsem od daně osvobozen. Tak mě to zájemce tvrdí a já si to jen potřebuji ověřit. Předem děkuji za informaci.

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, mám dotaz ohledně osvobození od daně z příjmu při prodeji nemovitosti. Byt jsem koupil před 3 lety, tudíž osvobození od daně v případě vlastnictví nemovitosti po dobu 5ti let se na tento případ nevztahuje. Nicméně byt jsem koupil primárně pro syna, který v bytě po celou dobu bydlel. Jedná se tedy o situaci kdy v bytě bydlel vlastník? Syn i já máme trvalé bydliště v jiné lokalitě. Děkuji za odpověď

Daň z prodeje nemovitosti a investice do vlastního bydlení

Dobrý den, byl jsem na Vás odkázán ohledně dotazu k postupu FÚ v Trutnově. V roce 2018 jsem koupil byt v Trutnově za 2,2 mil. Kč. Když jsem byt následně prodal za 2,7 mil. Kč a to z důvodu možnosti výhodné koupi pozemku určeného k výstavbě rodinného domu za 500 000 Kč. Dle článků na internetu jsem pochopil, že jsem utržil zisk 500 000 Kč, který bych měl zdanit. Jelikož chci peníze použít na uspokojení své bytové potřeby tak jsem si myslel, že jsem od daně osvobozen. Nyní jsem na FÚ v Trutnově zjistil, že jsem utržil 2,7 mil. Kč a pokud se chci dani vyhnout, musím v následujícím roce (2019) profinancovat 2,7 mil Kč. Nebo zdanit zisk 500 000 Kč a to 15%. Že to jsou dvě různé věci. A dále o tom, že na profinancování mám při stavbě rodinného domu 4 roky nevěděli vůbec nic. Dle různých článků jsem byl v domnění, že profinancovat musím pouze zisk (500 000 Kč). Jelikož mi to nedalo volal jsem na FÚ napříč celou republikou, kde mě ujistili, že mám profinacovat pouze 500 000 Kč. Rád bych vědělm, kde je tedy pravda. Děkuji za Váš čas a odpověď a doufám že jste to alespoň pochopil.

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, prosím o radu ohledně daně z přijmu při prodeji nemovitosti. V únoru 2018 jsme koupili chatu, v prosinci 2018 rodinný dům, v červnu 2019 jsme chatu prodali a peníze investovali do rodinného domu. Zajímá mě, zda musíme odvést daň z příjmu, když jsme zisk z prodeje investovali do bytové potřeby. Na chatě jsme po celou dobu neměli trvalé bydliště. Předem moc děkuji za odpověď. 

Daň z prodeje nemovitosti

Dobrý den, je potřeba FÚ dokládat 2-leté bydliště či příjem z prodeje nemovitosti nějak hlásit, když podléhá osvobození? Děkuji

Daň z prodeje nemovitosti

V dražbě byl v roce 2015 prodán majitelce panelákového bytu exekutorem byt. O všechny peníze se podělil exekutor s věřitelem. Jelikož ani tak neměli dost, skončila majitelka v insolvenci. Na konci roku 2018 si ale vzpomněl Finanční úřad, že prodej bytu nebyl uveden v jejím tehdejším daňovém přiznání a vyhrožuje, že má být daň zaplacena a to přes skutečnost, že ona z prodeje neměla ani korunu a navíc je více než rok v insolvenci. Je toto normální?Rychlé odkazy

Banky v ČR