Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20242, Daň z prodeje nemovitosti

Může manželka uplatnit vyšší slevu na poplatníka, i když je na rodičovské dovolené?

4.1.2023 Daně

Dobrý den, loni jsme prodali s manželkou byt v SJM dříve než po 2 letech, tudíž budeme zisk danit. Manželka je na rodičovské dovolené, jiný příjem nemá. Může daňové přiznání podat za sebe a uplatnit svoji slevu na poplatníka, která je vyšší než sleva na manželku, kterou bych jinak mohl uplatnit já? Děkuji.

Dobrý den,

ano, toto je možné a dává to smysl (sleva na poplatníka 30 840 Kč vs sleva na manželku 24 840 Kč).