Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21190, Daň z prodeje nemovitosti a hypotéka

Daň z prodeje nemovitosti a hypotéka, Daně

12.4.2023 Daně

Dobrý den, mám zapeklitý dotaz ohledně daně z příjmu při prodeji nemovitosti prosím. Máme byt 3+1 a garsonku, na obojí hypotéku, garsonku se chystáme prodat. V zákoně jsou jisté případy, kdy se daň nehradí. Rozdíl mezi cenou kupní/nabývací a prodejní, ze které by se daň počítala, uvažujme 3 miliony Kč. Obojí užíváme jako bydliště. Ráda bych věděla, jestli mohu považovat jako uspokojení bytové potřeby mimořádnou splátku hypotéky na větší byt (1,5 milionu Kč) a zároveň doplacení hypotéky na garsonku (také 1,5 milionu Kč) prosím? Velice děkuji za radu a zdravím!

Dobrý den,

ano, mimořádnou splátku hypotéky lze považovat za použití peněz na řešení vlastních bytových potřeb.