Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20232, Daň z prodeje nemovitosti

Mohu osvobodit od daně část peněz za rekonstrukci nemovitosti získané přepisem?

3.1.2023 Daně

Pokračování dotazu č. 20231: Dobrý den, nemovitost byla získána přepisem nemovitosti (získán byl její podíl). Nemovitost jsem nekoupila více než před 10 lety, ani v ní předtím nebydlela. Zajímá mě, zda mohu z utržených peněz dát do nákladů (osvobodit od daně) část peněz, které jsem využila na rekonstrukci své byt. potřeby. Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den,

za kolik jste nemovitost prosím zakoupila? Pokud jste nemovitost získala bezplatně (např. darem), jaká byla její nabývací hodnota? Daníte pouze zisk, tedy rozdíl mezi prodejní cenou (600 000 Kč) a kupní cenou/nabývací hodnotou.