Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21615, Daň z prodeje nemovitosti

Můžeme být osvobozeni od daně při koupi bytu za prodej rekreační chaty?

24.6.2023 Daně

Dobrý den, v roce 2019 jsme koupili rekreační chatu za 1 800 000 Kč. Máme možnost ji nyní prodat za 3 200 000 Kč. Kdybychom si nyní za celý obnos koupili byt, byli bychom osvobozeni od daně? Předem děkuji.

Dobrý den,

osvobození od zdanění z titulu užití peněz pro řešení vlastních bytových potřeb se týká jen prodeje obytných nemovitostí a souvisejících pozemků (byty, RD). Bude tak záležet, jak přesně byla rekreační chata kolaudována. Pokud byla chata kolaudována jako RD, osvobození by se Vás týkalo v případě, pokud by nově zakoupený byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.