Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21496, Zdanění prodeje nemovitosti

Jaké jsou daňové povinnosti při prodeji zahrady se zahradním domkem po více než 10 letech vlastnictví?

3.6.2023 Daně

Dobrý den, máme možnost prodat zahradu se zahradním domkem. Pokud nemovitost prodáme, bdueme platit daň z příjmu, když toto vlastníme více než 10 let? Nevím, zda tam musím bydlet či to jen vlastnit. Sice tam babička bydlí, ale když to nemá číslo popisné, zda se to dá považovat za bydlení. Děkuji

Dobrý den,

pokud jste nemovitost vlastnila více než 10 let (u nemovitostí nabytých před rokem 2021 stačí 5 let), zisk z prodeje nemovitosti danit nebudete. Při splnění této podmínky není nutné nemovitost užívat k řešení vlastních bytových potřeb.