Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #22749, Zdanění prodeje pole

Zdanění prodeje pole, Daně

18.1.2024 Daně

Pokračování dotazu č. 22711: Dobrý den, jsem důchodce, pole jsem zdědil a bylo prodáno až v letošním roce. Žádné jiné příjmy kromě důchodu jsem loni neměl. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jak dlouho jste v součtu vlastnili pole Vy a zůstavitel? Pokud dohromady déle než 5 let, zisk z prodeje pole danit nemusíte. V opačném případě ano - daňové přiznání máte povinnost podat v případě zdanitelného příjmu nad 15 000 Kč/rok. Reálně se daně ale neplatí díky slevě na poplatníka až do celkového příjmu (zdanitelného zisku) 205 600 Kč/rok.