Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11864, Daňová sleva na cizí děti

Daňová sleva na cizí děti, Daně

21.11.2020 Daně

Dobrý den, přítelkyně má 2 děti, obě ZTP/P. Já otec nejsem. Biologický otec platí alimenty. Plánujeme svatbu. Mám nárok dát si děti tzv. do výplaty a manželku do ročního zúčtování daní? Přítelkyně nepracuje, na obě děti pobírá Příspěvek na péči a příspěvek na bydlení (o ten bychom svatbou přišli). Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Sleva na děti: Můžete uplatnit slevu na děti žijící ve společné domácnosti. Musí se jednat o děti vlastní, osvojené, v náhradní péči či děti druhého z manželů.

Sleva na manželku: Můžete uplatnit slevu na manželku za každý měsíc, po který jste byli manželé. Příklad: Oženíte se v červenci 2021, roční sleva na manželku činí 24 840 Kč, za rok 2021 budete moci uplatnit 12 420 Kč.