Jak podat daňové přiznání po ukončení zaměstnání a jako samoplátce?

4.3.2020 Daně

Dobrý den, byla jsem u zaměstnavatele od 09/18 do 02/19, pak jsme ukončili poměr dohodou a po zbytek roku jsem nebyla nikde vedena a zdravotní pojištění jsem platila jako samoplátce. Jak mám teď podat daňové přiznání? Děkují předem za odpověď.

Dobrý den,

od posledního zaměstnavatele si vyžádejte POZP za rok 2019 (Potvrzení o zdanitelných příjmech) a na základě tohoto dokumentu vyhotovte daňové přiznání (do 31/3/2020). Určitě tak učiňte, neboť Vás pravděpodobně čeká nemalý daňový přeplatek za nevyčerpanou slevu na dani na poplatníka.