Jak správně vyplnit údaje o sražených zálohách na daň z příjmů ze závislé činnosti?

8.5.2020 Daně

Dobrý den, v případě formuláře "Přiznání k dani z příjmu fyzických osob mající pouze příjmy ze závislé činnost ze zdrojů na území ČR" jsem zůstal u 6. oddílu, ř. 52 a ř. 53, kde se vyplňuje úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (po slevách na dani). Když ve 3. - 5. oddílu nevyplňuji vůbec nic, tedy neuplatňuji nic a v "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti..." od dvou zaměstnavatelů, mam pouze u jednoho v případě řádku "Záloha na daň z příjmů" částku X., uvádí se do řádku č. 52 a 53 právě tato částka? Nebo tyto nechávám prázdné? Moc děkuji za radu, vyplňuji tento formulář poprvé a doufám, že i naposledy.

Dobrý den,

do řádek č. 52-54 uveďte součet všech sražených záloh na daň z příjmu, které naleznete v POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech) vystavených zaměstnavateli. Cílem daňového přiznání je nejprve sečíst všechny vaše příjmy, z nich vypočítat daň, tuto daň ponížit o slevy a následně výslednou daňovou povinnost porovnat s již sraženými zálohami, čímž vznikne přeplatek či nedoplatek.