Jak podat daňové přiznání jako student a OSVČ? Co se týká brigád a smlouvy o dílo?

28.2.2021 Daně

Dobrý den, mám pár dotazů ohledně daňového přiznání. Pro shrnutí: Jsem student, OSVČ a přivydělávám si na brigádách. Jaké daňové přiznání mám podat? Dělají se zvlášť pro fyzické osoby a podnikatele? Z brigád mám dostupné POZP ze 2 společností. Je potřeba i něco, když jsem podepisoval ještě smlouvu o dílo? Jde mi hlavně o vrácení daní z 1. společnosti, jestli na to mám nárok.

Dobrý den,

formulář pro daňové přiznání je stejný pro zaměstnance i OSVČ (živnostníci pouze vyplňují více příloh). V daňovém přiznání je třeba uvést všechny své příjmy (ze zaměstnání dle POZP, i ze smluv o dílo, atd.). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.