Jak vykázat příjem z evidenčního období na úřadu práce a odstupné v daňovém přiznání?

10.4.2022 Daně

Dobrý den, k 30.11.2021 se mnou byl ukončen pracovní poměr z důvodu nadbytečnosti a bylo mi vyplaceno tříměsíční odstupné. Nové zaměstnání jsem si zajistil od 1.2. 2022. Od 1.12. 2021 do 31.1. 2022 jsem byl v evidenci úřadu práce, ale nepobíral jsem podporu. Sociální pojištění jsem rovněž neplatil a zdravotní pojištění za mě odváděla moje zdravotní pojišťovna. V potvrzení o příjmech od zaměstnavatele za rok 2021 jsou správně uvedeny měsíce 1-11. V daňovém přiznání mi vychází nedoplatek 8 246 Kč. Uvedl jsme tam vše z potvrzení od zaměstnavatele včetně bonusů na syna plus i částky zaplaceného životním pojištění. Částka doplatku mi přijde vysoká, ale asi v tom hraje roli to tříměsíční odstupné. A nevím jak do přiznání vykázat ten 1 měsíc evidence na úřadu práce. Chci se jen ujistit, zda není někde chyba. Děkuji.

Dobrý den,

do daňového přiznání se uvádí pouze zdanitelné příjmy (podpora v nezaměstnanosti není zdanitelným příjmem a v DP se neuvádí). Jestli Vám byl nedoplatek spočítán správně nedokáži bez znalosti konkrétních čísel (výše příjmů, uplatněné slevy) posoudit. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání