Jaký je postup pro změnu statusu z SHR na soukromou osobu u důchodce, který dostává dotace na pole?

20.2.2023 Daně

Dobrý den, otec je důchodce, byl však SHR. Choval ovce a dostával SZIF dotace. Nyní chov ovcí zrušil, ale nějaké dotace na pole dostával i nadále bude. Musí podávat DP stále jako SHR nebo už jako soukromá osoba? Popřípadě musí změnu hlásit na FÚ? Děkuji

Dobrý den,

pokud otec nadále s polem provozuje výdělečnou činnost, bude zisky danit. Daňové přiznání pro FO nepodnikatele a FO podnikatele (OSVČ) je stejné (resp. liší se přílohami).