Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #22768, Daňové přiznání a odměny za platby kartou

Daňové přiznání a odměny za platby kartou, Daně

19.1.2024 Daně

Dobrý den, jaké kroky ve směru k daňovému přiznání, nebo cokoliv podobného, je nutné učinit, pokud je člověk zaměstnancem a má další příjem jako pracovník obce (zastupitel do 30 tis. po zdanění za rok) a získává odměny za používání platební karty od banky, resp. další odměny v rámci věrnostních klubů v bance? Jaké jsou povinnosti spojené s těmito bankovními odměnami? Děkuji!

Dobrý den,

bankovní odměny za platby kartou řešit/danit nemusíte. Příjem zastupitele je třeba zahrnout do daňového přiznání (nebyl-li příjem zdaněn srážkovou daní).