Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20812, Daňové rezidentství

Jak správně vyplnit daňové přiznání při práci v zahraničí a v ČR?

27.2.2023 Daně

Dobrý den, v současnosti pracuji v zahraničí a mám pár jednoduchých dotazů ohledně daňového přiznání. V roce 2022 jsem pracovala: - Leden 2022 - 1.1.2022 - 31.1.2022 - ČR - Únor - 1.2.2022-20.2.2022 - nezaměstnaná - Březen - Prosinec - 21.2.2022 - 31.12.2022 - Zahraničí - EU Slovinsko. Chápu správně následující? Daňový rezident nebo Daňový nerezident? - ČR - Daňový rezident - Slovinsko - Daňový nerezident Za takových podmínek Daňové přiznání musí být podáno v ČR a zmíněny příjmy a daně zaplacené v zahraničí v této situaci nevím, zda platím daně Slovinsku, nebo stále přiznávám v ČR? Zkoušela jsem vyplnit a vzhledem k tomu, že je v zahraničí vyšší daň vyšel mi přeplatek. Nejsem si však jistá, jestli je to takto v pořádku. Děkuji předem

Dobrý den,

daňovým rezidentem jste obvykle v zemi kde bydlíte a pracujete. Doporučuji případně vše konzultovat s daňovým poradcem.