Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12212, Dcera si chce koupit byt s přítelem

Dcera si chce koupit byt s přítelem, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
27.12.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, dcera si chce s přítelem koupit byt tak, aby každý vlastnil 1/2. Ona by svou 1/2 kupní ceny platila hotově, on by si na svou 1/2 chtěl vzít hypotéku, která by byla psaná jen na něj. Byt by pak sloužil jako zástava. Je možné to takto udělat prosím? Údajně mu banka hypotéku neposkytne, pokud on nebude jediným vlastníkem onoho bytu. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

údajné tvrzení není pravdivé a i Váš návrh (ona zaplatí hned ze svého 50%, přítel si vezme hypotéku) je pro dceru nevýhodný. Pokud by přítel přestal splácet, banka by byt prodala.