Jak se zabezpečit v případě úmrtí partnera a hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online
29.11.2022 Reality

Dobrý den, přítel má hypotéku jen sám na sebe, já nemůžu, jelikož mám insolvenci ještě na dva roky. Ale hypotéku platíme spolu na půl a i jeho stavební úvěr. Bydlím u něj, mám tam trvalý pobyt s dětmi, které nejsou jeho. Mám strach, že kdyby se mu něco stalo, tak já odejdu úplně bez ničeho na ulici. Mám se v této situaci pojistit či má přítel udělat nějakou závěť? Nebo právník, abychom v případě jeho úmrtí hypotéku převzala? Protože jeho rodiče už jsou v důchodu a ty by to nechtěli. Děkuji moc za Vaši radu.

Dobrý den,

kdo je majitelem nemovitosti ve které nyní bydlíte? Pokud přítel, pak v případě jeho úmrtí by nemovitost byla předmětem dědického řízení. Bez sepsané závěti by nemovitost dědili zákonní dědici (manželka, vlastní děti - v případě jejich absence pak rodiče či další příbuzní). Vy coby přítelkyně byste nic nedědila. Chcete-li toto uspořádat jinak, sepište u notáře závěť.