Měla jsem podat daňové přiznání za zděděný majetek v roce 2016? Jak to mohu vyřešit?

21.1.2020 Daně

Dobrý den, v roce 2016 jsem zdědila jako dcera po odečtení nákladů asi 20 000 Kč a starého koně v hodnotě 5 000 Kč. Dědická daň byla v té době už zrušena. Ale i přesto jsem měla podat daňové přiznání. Hrozí mi nějaká pokuta, zato, že jsem tak neučinila? Dá se to řešit nějak dodatečně? Děkuji.

Dobrý den,

při dědictví v celkové hodnotě 25 000 Kč nikdo nic řešit nebude a nemáte povinnost tento příjem zahrnout do daňového přiznání.