Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #19942, Dědictví a výplata peněz z účtu

Jak banka postupuje při vyplácení dědicům dle dědického usnesení?

28.11.2022 Běžný účet

Dobrý den. dle dědického usnesení má banka vyplatit peníze třem dědicům ze zůstatku ke dni úmrtí. Vím však, že peníze ke dni výplaty budou nižší. Banka vyplatí prvnímu dědici částku, který navštíví banku s ohledem na nižší zůstatek a nebo ten, kdo si pro výplatu přijde jako poslední, tak má smůlu? Jak má banka postupovat? Dědicové navzájem jsou bezohlední. Děkuji

Dobrý den,

banka předem neví, kdy si který dědic vyzvedne jakou část svého dědictví (taktéž neví, jaký bude budoucí zůstatek na účtu - ten se může měnit, být navýšen o úroky a ponížen např. o pravidelné odchozí platby za energie). Vyplácená částka dědicům se tak může mírně lišit. Určitě doporučuji banku s notářským usnesením navštívit co nejdříve.