Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #14183, Dělení a koupě pozemku

Dělení a koupě pozemku, Reality

Sjednejte si hypotéku online
9.5.2021 Reality

Dobrý den, kupuji od souseda část jeho zahrady, na kterou má zástavní právo. Již má vyřízen souhlas od banky, geometrický plán, souhlas stavebního úřadu. Nyní by se měl podat vklad na katastr, kde by mnou odkoupená část zahrady dostala nové číslo parcely. Potom teprve sepsat kupní smlouvu. Na katastr by podání bylo prováděno dvakrát, tj. žádost o nové číslo parcely a následovně kupní smlouva. Dá se toto podávání na katastr sjednotit v jednom podání a jakým způsobem? Údajně bylo na katastru sděleno, že ano. Přesto mám pochybnosti, mohli byste mi prosím poradit. Děkuji a jsem s pozdravem.

Dobrý den,

nejprve je třeba na katastru nechat pozemek rozdělit na základě geometrického plánu a až následně je možné nově vzniklou parcelu koupit.