Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11584, Dluh na DPH a prominutí penále

Dluh na DPH a prominutí penále, Daně

27.10.2020 Daně

Dobrý den, mám dluh už delší dobu u Finančního úřadu z podnikání na DPH a daň z příjmu. Teď jsem zaměstnán. Byla nařízena exekuce se mzdy. I když exekuční částka pravidelně odchází, penále pořád roste. Tím pádem je to nekonečné. Mužů požádat o splátkový kalendář s prominutím penále? Nebo je jiná varianta? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o prominutí penále požádat můžete. Finanční úřad má interně přesně daný postup, jak v takových případech postupovat. Zohledňuje se mnoho parametrů (zda jste daň krátil úmyslně či omylem, nakolik jste spolupracoval, jestli jste již v minulosti měl podobné daňové delikty, atd.). Spolupracující jedinec, který krátil daň omylem a jinak "seká latinu" se spíše dočká prominutí vyšší části penále než nespolupracující delikvent, který daň krátil úmyslně.