Co se stane s dluhy manžela, pokud odmítnu dědictví a zahájím insolvenční řízení?

Dobrý den, minulý měsíc mi umřel manžel, jsem čerstvě vdovou. Chci se vzdát dědictví, protože měl manžel dluhy. Chtěla jsem se zeptat, když bude vše notářský dořešeno a ja budu chtít zahájit insolvenční řízení, budou tam jen moje dluhy nebo i ty dluhy manžela, které jsem v rámci dědictví odmítla? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste s manželem neměli zúžené SJM (režim oddělených jmění), bude předmětem dědictví mimo manželova výlučného majetku též polovina SJM. Měl-li manžel ve svém výlučném majetku závazek/dluh a Vy se dědictví vzdáte, nebudete mít s těmito závazky nic společného (nebudou se zohledňovat ve vašem ins. řízení).